Великодні килими в Латинській Америці

В деяких країнах Латинської Америки (Гватемала, Гондурас) Страсний тиждень, ще називають місцеві жителі Semana Santa, відзначають по особливому яскраво і барвисто. Люди, прикрашають місто кольоровими килимами ручної роботи з піску і тирси, які на місцевому діалекті називають “altobras”. Особливо гарні і яскраві килими створюються в місті Ла-Антигуа.
пасхальный ковер

Свято Пасхи – найбільше свято, разом з Різдвом, для всіх християнських країн, але саме в Гватемалі, щороку, це свято виходить на абсолютно інший рівень. Під час Великого Посту, щонеділі, місцеві жителі, беруть участь в релігійній процесії вулицями і вуличками свого міста, несучи при цьому в руках статуї Богоматері і Хреста. крестный ход

Це неймовірне видовище, але навіть воно не може зрівнятися з тим що відбувається в перебігу Semada Santa. На кам’яній бруківці Ла-Антигуа, буквально за кілька діб відкриваються погляду килимові доріжки, прикрашені плодами і дарами неймовірною гарної природи Латинської Америки. Люди приступають до створення килимів у Вербну неділю. Саме в цей день дороги міста, де проходить хід, всипають шором піску, що є основою на якій створюються яскраві килими “altobras”.

ковровые дорожки

Після цього вони посипають тирсу, раніше пофарбовані в насичені кольори. Потім, за допомогою трафаретів, люди створюють візерунки, в яких перегукуються культура племені майя, природа і звичайно ж Християнство. Що б вітер не знищив ці килимові шедеври, їх постійно поливають водою. Ці килими ручної роботи живуть рівно до Страсної П’ятниці, потім вони знищуються під ногами жителів, які беруть участь у масовій процесії, що проходить в цей день.

коры ручной работы

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *