Історія шерстяних килимів

На зміну шкурам звірів, кілька тисяч років тому приходять шерстяні килими. На той час, шерсть вже була доступним матеріалом, а шерстяна нитка володіла такими цінними властивостями як довговічність, зносостійкість, міцність і здобула велику популярність серед майстрів Стародавнього Сходу. У таких країнах, як Іран (Персія), Туркменія,Стародавній Китай, Непал та Індія, шерстяні килими були невід’ємною частиною інтер’єру будинку. Килими зберігали тепло, були захисниками від дощу і вітру, а також їх нескладно було транспортувати, для цього вистачило б їх згорнути в рулон, або ж скласти в кілька разів. Натуральні килими з вовни можуть витримувати великі механічні дії і дуже зносостійкі, при цьому вони служили роками і не потребували особливого догляду.

ковры ручной работы

Килим з вовни дуже легко і просто чистити, він добре вбирає воду, і дуже непогано висихає. Килимовий ворс настільки густий, що вода накопичується в ворсі, але при цьому основа килима залишається практично сухий. Килими та шерстяні килимові доріжки абсолютно антистатичні, тому по ним приємно ходити босоніж, при цьому це вважається дуже корисно для здоров’я. У багатьох країнах сходу, килими з натуральної вовни були необхідною частиною приданого, тому молоді дівчата з самого раннього віку навчалися ткати, що б для майбутнього будинку виготовити великий красивий килим. Килими з шерсті виглядають дуже елітно і дорого. Килим шерстяний ціна якого, нижче ніж інші килими ручної роботи, нічим не поступається їм за якістю і виду.

старинный ковер

Матеріал для виготовлення килимів. Овеча шерсть є найпоширенішим матеріалом в килимарстві. У минулі часи багато народностей розводили овець тільки для того що б отримати якісне руно для виробництва килимів.

новозеландская овца

Килими бувають шерстяні і напівшерстяні. Перед тим як його купити, радимо вам провести по ньому рукою. Порівняйте тактильне сприйняття різних видів і походження. Справа в тому що килими високої якості, саме ті, які зроблені з чистої, а не змішаною з різних видів вовни овець. Тонкорунні вівці, що пасуться на схилах гір є найкращими виробниками сировини. Ідеальним в цьому плані є сировина отримане від новозеландських овець. Також дуже важливі умови утримання та вік. Чим молодше, тим шерсть тонша і шовковиста. На особливу увагу заслуговують китайські шерстяні килими, оскільки традиціям килимарства в Китаї вже більше 2500 років. Вони, відрізняються яскравими візерунками, гарною якістю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *