Купити килими в приміщення – завдання набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Необхідно врахувати дуже багато факторів і хоча б приблизно уявляти, як килим перетворить Ваше приміщення. Нижче ми наведемо поради, що дозволять Вам купити килими, максимально задовольняючи Ваші вимоги.
Тип приміщення, для якого потрібен килим
Перший момент, який необхідно враховувати – тип приміщення, де килим знаходиться. Від цього залежить як тип покриття, з якого виконаний килим, так і інші його характеристики – форма, колір, розміри. Наприклад, килими в спальну кімнату найчастіше – світлих, спокійних тонів (зрозуміло, якщо тон не суперечить загальному дизайну приміщення). Для спальні чудово підходять пастельні тони. До того ж – світлі тони надають приміщенню візуальний обсяг. Якщо приміщення просторе, можна його візуально звузити, використовуючи килими з великими геометричними малюнками. Часто килими в спальну кімнату покривають більшу частину підлоги, плюс – окремі приліжкові килимки з високим ворсом (для загального покриття використовуються килими з низьким ворсом – їх простіше чистити і на них не залишається слідів і вм’ятин від меблів).
Килими в дитячу також повинні підходити дизайну: часто використовуються килими з персонажами мультфільмів або супергероями, і навпаки – килими з класичним оформленням (в залежності від обробки самого приміщення). Килими в дитячу також часто мають низький ворс. Приліжкові ж килимки зазвичай мають більш високий, натуральний ворс – вони приємніше на дотик.
Купуючи килим на кухню, стоїть в першу чергу подумати про практичність – саме на кухні найвище вірогідність виникнення забруднень. Підійде безворсовий килим (або килим з щільним, низьким ворсом). Безворсовий килим відмінно підходить для передпокою або офісу, де він піддається максимальному впливу з боку відвідувачів. До речі кажучи, невеликий секрет – на килимах з малюнками або орнаментами забруднення видно менше, ніж на однотонних килимах, що з успіхом використовується в тих же офісах.
Килим в ванну кімнату – відмінний спосіб зменшити кількість води на підлозі, і дискомфорт після виходу з душу (особливо, якщо ванна кімната не обладнана теплою підлогою). Класичне рішення – невеликі килимки з високим ворсом у ванній або душа.
Розміри килима
Як правило, за розміром килими діляться на три категорії: маленькі (до трьох квадратних метрів), середні (від трьох до шести) і великі (понад шість). Розмір килима важливий для дизайну приміщення – просто купити килими недостатньо, потрібно розуміти, як їх наявність змінить концепцію дизайну приміщення. Ось рекомендації, де слід використовувати килими різних розмірів:
невеликі килимки частіше використовують, щоб надати додатковий акцент якимось ключових об’єктах дизайну – наприклад, каміна, столика;
килими середнього розміру використовуються для створення певної зони в приміщенні, вони можуть задавати напрямок оформлення дизайну цієї зони;
великий килим задає тон всьому приміщенню, де він знаходиться – часто його фактуру варто враховувати заздалегідь, на етапі проектування дизайну кімнати (наприклад, купити килим у вітальню, а після – уявити, як необхідно розташувати меблі для максимального ефекту);
для створення сильного акценту між краєм килима і стіною повинна бути не більше двадцяти сантиметрів вільного простору;
для більшого комфорту людей, що знаходяться у приміщенні, варто розташовувати килими (незалежно від їх параметрів) таким чином, щоб люди могли класти на килим обидві ноги.
Говорячи про розмір килимів, варто згадати – що великі килими вигідно виглядають лише в просторих приміщеннях. Якщо ви купите килим у вітальню, розміри якої не набагато перевищують розміри самого килима – візуально підлогу сприйматися не буде. До того ж, якщо килим має певний малюнок, ви ризикуєте зіткнутися з ефектом кольорової “рябі” в очах, що чимало дратує.
Поєднання з дизайном приміщення
Щоб підкреслити елементи дизайну кімнати, можете використовувати килим як елемент, “розбавляє” загальний тон кімнати. Світле приміщення можна “розбавити” килимками темніших, холодних тонів. Якщо природного світла в кімнаті мало, покриття теплих відтінків допоможуть це компенсувати. Однотонні килими, крім іншого, дозволяють зробити акцент на меблях. До слова про кольорову гаму – багато покупців цікавляться, чи повинен колір килима поєднуватися з кольором підлоги. У більшості випадків – так. Виняток становлять приміщення, підлогу в яких виконаний в темних тонах – в такому випадку слід купити килими, контрастують з тоном підлоги (інакше велика кількість темних тонів буде пригнічувати).
Килимові покриття – ідеальне рішення, щоб виділити окремі зони в невеликій квартирі (наприклад, однокімнатної). За допомогою двох-трьох килимів середнього розміру ви зможете візуально відокремити зону відпочинку, спальну і робочу зони в одній-єдиній кімнаті! А коли загальний тон зони заданий, залишиться лише додатково її виділити за допомогою меблів або елементів декору, які підходять за колірною гамою купленому килиму. Правильне розташування килима, його форма і розміри дозволять вигідно підкреслити дизайн приміщення.