Найзнаменитіший килим у світі

З давніх часів кожен власник власного будинку, самого простого житла або розкішного замку, прагнув купити килими для створення в своїй обителі атмосфери достатку і гармонійного прикраси внутрішнього простору. Кращі зразки ручної роботи ставали справжніми витворами мистецтва з унікальними сюжетами і художнім оформленням.
Який килим вважається найвідомішим?
Гобелен з Байе, визнаний перлиною нормандського мистецтва, залишається багато років на вершині своєрідного рейтингу знаменитих творінь. Змінило життя Британії підкорення Англії Вільгельмом-Завойовником – головна тема зображених подій. Орієнтовна дата створення відноситься до XI століття.
Дослідники припускають, що виготовлявся килим придворними ткачихами короля. Адже все англосакси виглядають дуже жахливо на тлі героїчних норманів.большой гобилен
Історична довідка
Після чотирьох століть перебування в Байенском Соборі гобелен відправляється на туманний Альбіон для проведення досліджень. Зайнявши трон французького імператора, Наполеон повернув реліквію в якості символу майбутнього вторгнення на британські острови. Після краху політичної кар’єри правителя килим знайшов місце в сховищі на батьківщині. Закінчення війни 1939-1940 років французи відзначили розміщенням в Луврі гобелена, як тріумфального знака повалення нацистського режиму.
У наші дні в музеї Байе представлені яскраві килими багатьох епох. Але знамените творіння з розмірами 70х50 метрів залишається центром тяжіння для туристів завдяки дивовижній чіткості деталей і неповторною свіжості кольорів.гобилен

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *