Як прибрати пластилін з килима

Маленькі діти завжди залишають після себе сліди бурхливої ​​діяльності у вигляді залишків вихідних матеріалів своєї творчості на підлозі, стінах і меблів. Купивши килим в будинок з юними пустуном потрібно бути готовим до того, що доведеться періодично чистити його від пластиліну і знати особливості його видалення в домашніх умовах.

пластелин на ковре
Чим проводити прибирання і як це робити?

Багато із способів, рекомендованих на форумах і сайтах, не варто намагатися використовувати, так як вони можуть просто зіпсувати вашу обновку. Досить часто замість усунення плями ми тільки збільшуємо його розміри, розтираючи по всій поверхні пластилін і утрамбовуючи його в ворс і основу. Правильна технологія виглядає так:

  • для початку займемося збором найбільших залишків пластиліну. У цьому відмінно допомагає метод заморозки потрібних ділянок з використанням заморожених в холодильнику продуктів або льоду. Розташовуемо на 10-15 хвилин ці компоненти в поліетиленових пакетах на забруднені місця. Після цього відбувається затвердіння пластиліну, і він починає кришитися. Відокремити його від ворсу тепер набагато легше. А ось нагрівання праскою або феном призводить до того, що м’який матеріал ще глибше вбереться в структуру ворсу;
  • після цього видаляємо масну пляму. Дитячий килим найчастіше буває світлих відтінків, і будь-яка забрудненість на ньому особливо помітна. З цим завданням чудово впорається універсальний очищувач, уайт-спірит або бензин. Попередньо тестуємо засіб, адже деякі застосовувані барвники можуть погано реагувати на них. Сам процес виглядає так – розпилюємо або втираємо змоченою губкою реагент на пляму і відразу ж відтирати поверхню чистою ганчіркою від країв до центру. При необхідності виконуємо процедуру кілька разів, не забуваючи міняти ганчірку;
  • на завершення треба дочекатися повного висихання. Ходити можна після повного просушування ворсу.massa dlia lepki

Очистити килим у вітальню або в іншій кімнаті не складає труднощів. Основне в цьому процесі – максимальна акуратність і уважність. І ще не застосовуйте для видалення пластиліну щітки, які щільно втирають його в ворс.

Не засмучуйтеся, якщо стався подібний казус. Знання простих правил допоможе впоратися з наслідками «творчої» діяльності малюка. Очищення килимових виробів, проведена своєчасно і з застосуванням рекомендованих засобів, відновить первинний вигляд інтер’єру кімнати.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *