Яким способом прибрати віск (парафін) з килима?

воск на ковре

Досить часто причиною забруднення покриття є краплі речовини від свічок на святковому столі або залишки після процедури депіляції. Швидко і без залишку почистити ковролін або доріжку, палас або килим у вітальні, на кухні, в спальні можна, скориставшись рекомендаціями в цій статті. Ваш килим буде знову виблискувати чистотою і позбудеться плям.

Слід враховувати особливості воску, а саме його здатність кришитися при охолодженні, і схильність при нагріванні до 60-70 ° Цельсія плавитися. Ці моменти допоможуть нам виконати дбайливе видалення без залишків на покритті.воск на ковре

Важливо! Килими світлих відтінків з довгим ворсом очищаються важче, а ось темні зразки з низьким ворсом обробити значно легше. Слід мати на увазі технологію виробництва і склад виробу. Моделі ручної роботи з шовку і віскози, а також натуральні килими, краще віддати для обробки майстрам хімчистки.

Способи видалення воску з килима

Подібна процедура умовно розділяється на кілька стадій – видалення більшої частини парафіну після заморозки, усунення решти частинок при подальшому нагріванні, очищення від плям воску. Послідовність дій виглядає наступним чином:

  • застосовуємо лід для заморозки. Набираємо його в поліетиленовий пакет і прикладаємо на віск, потім тримаємо в такому положенні до повного охолодження місця забруднення і перетворення воску в тендітну і тверду субстанцію;
  • беремо столову або чайну ложку, відшкрібати заморожену речовину і виконуємо прибирання частинок пилососом;
  • починаємо наступний етап очищення. На оброблювану ділянку розміщуємо паперовий рушник і ретельно пропрасовуємо праскою, нагрітою в режимі для делікатних тканин. Відбувається розплавлення воску і його вбирання в рушник. При великому забрудненні паперу необхідно поміняти рушник на чистий;
  • оглянемо зону обробки. При наявності плям, що особливо часто спостерігається у випадку з кольоровими свічками на натуральному килимі, виконується ще одна процедура. Компоненти на цьому етапі використовуються нескладні – мильний розчин або спирт, а також ватні тампони. Але обов’язково необхідно перевірити реакцію барвників на вплив спирту. Невелику ділянку протираємо ваткою, змоченою розчином, щоб переконатися в тому, що барвники не вимиваються. Якщо все в порядку, виконуємо протирання до повного виведення забруднення.

чистка ковраОхолодження необов’язково робити в разі з давнім попаданням воску на килим, але в приміщеннях з теплим повітрям таку процедуру потрібно виконати.

Такі прості поради допоможуть вам без особливих зусиль привести килим у вітальні або іншій кімнаті в ідеальний стан і знову радувати погляд своєї первісної чистотою.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *