Класичний килим в інтер’єрі

классический ковер

Класика – синонім довговічності і не підвладна модним трендам. Цей стиль зародився в стінах старовинних особняків і панських будинків кілька століть назад і з тих пір стає незмінним вибором людей, що цінують практичність, вивіреність форм і статусну естетику. Інтер’єр в класичному стилі неможливий без якіснох елегантних меблів і вишуканого текстилю, і одне з найважливіших місць при оформленні подібного простору займають килими.классический ковер

Тонкощі вибору килимів в класичному стилі

Згодом цінність класичних речей не втрачається, а в деяких випадках зростає. Для того щоб покупка килима стала дійсно доречним і цінним придбанням слід врахувати кілька головних умов його вибору:

  • консервативна палітра

Класичний інтер’єр обмежений в кольоровій гамі стриманими натуральними відтінками і не сприймає яскравих контрастів. Тому при виборі килима варто звернути увагу на благородну палітру, що складається з бежевих, сірих, бордових, золотистих, коричневих, оливкових і ніжно-блакитних тонів. Подібні кольори будуть гармонійно виглядати як в монохромному виконанні, так і в поєднанні один з одним.

  • правильний формат

Оскільки одним із принципів класики є дотримання симетрії, важливе значення для всіх елементів інтер’єру має їх форма. В умовах класичної обстановки недоречним є використання складних асиметричних килимів. Найкращим способом підкреслити правильні пропорції приміщення буде простий прямокутний формат, створений за принципом золотого перетину. У рідкісних випадках можна віддати перевагу овальним або круглим килимовим виробам.

  • традиційні візерунки

Використовуваний в класичному інтер’єрі текстиль нерідко буває позбавлений будь-якого принта, але у випадку з килимами правильний орнамент є обов’язковою складовою гармонійної атмосфери. Найкращим варіантом для декорування полотна будуть східні візерунки, традиційні перські мотиви, вензельні малюнки і квіткові зображення. Органічно виглядає розпис в стилі Дамаск і Пейслі.

Одним з обов’язкових елементів декору виступають візерункові бордюри різної ширини. Центральна частина полотна нерідко прикрашається медальйоном або розеткою, проте цілком може обійтися і без них.

  • М’яка фактура

Досить консервативно класицизм відноситься не тільки до зовнішнього вигляду, але і фактурою речей. Оскільки актуальні сьогодні килими з довгим ворсом (Шаггі) або циновки тут неприйнятні, перевагу варто віддавати шовковим або шерстяним килимах, а також їх якісним імітаціям з віскози. Вироби з натуральних матеріалів коштують на порядок дорожче синтетичних аналогів, проте з плином часу їх вартість тільки збільшується.

Поверхня килимів повинна бути м’якою і приємною на дотик. Хорошим рішенням буде килим, прикрашений бахромою.ковры ручной работы

Особливості інтер’єру з класичним килимом

У класичному інтер’єрі килим це не безликий фон, який грає утилітарну роль. У більшості випадків він служить центральним елементом декору і важливою сполучною ланкою між усіма атрибутами.

Найбільш гармонійні поєднання можна створити, якщо при виборі моделі враховувати не тільки габарити приміщення, але і розташування меблів. Хоча розмір килима може варіюватися від загальної концепції інтер’єру, він не повинен займати всю площу підлоги. Найбільш безпрограшним варіантом буде полотно, повністю заповнює функціональну зону (журнальний столик з кріслами, диван з пуфами, ліжко з тумбочками), але відкриває частину вільного простору.

Класичний інтер’єр передбачає розташування килима суворо по центру простору. У приміщеннях з недостатнім денним освітленням краще використовувати світлі моделі. Чим більше розмір полотна і кількість декоративних елементів в кімнаті, тим менш насиченим і складним повинен бути орнамент, при цьому палітра вироба може контрастувати з обстановкою і кольором підлоги, але не повинна з ними конфліктувати.

Чудовим доповненням інтер’єру в стилі класика будуть актуальні сьогодні вантажні килими з традиційними східними візерунками, ефектами потертостей і вицвілих візерунків. Подібні моделі добре гармонують зі складними меблями і антикваріатом та створюють відчуття затишної домашньої атмосфери.ковер в спальню

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *